.....recenze...názory.....články....akce... Tyto internetove stranky se budou vylepsovat[Rieger František Ladislav]
Pramenem všeho neštěstí lidského jest lidské poznání.

[Gercen Alexandr Ivanovič]
Lidé se odvracejí od vědy tak jako vědátoři od lidí.

[Curieová-Sklodowská Marie]
Učenec v laboratoři není jen odborník, je to dítě, které hledí na vědu jako na pohádku. Vidí ve vědě krásu.
issn-science2.jpg
IOFiyeX.jpg
Výběr 10 nejlepších vědeckých vtipů, které stojí opravdu za to. čtěte dále....
dira.jpg
Tento vesmírný objekt znají všichni, málokdo však skutečně rozumí tomu, co vlastně Černá díra je ? čtěte dál ...
nnn.jpg
Chcete vědět, kdo se skrývá pod maskou NEJFAKE ? Kdo to je ? A jak se ke své současné pozici na předních příčkách českého youtube dostal ? čtěte dále....
praha-5.jpg
Pragocentrismus znamená soustředění moci do hlavního města Prahy. Tato myšlenka se začala objevovat již za Československa, kdy si slováci stěžovali, že jsou všechny významné státní instituce (úřady, ministerstva, velvyslanectví, atd..) umístěny jen a pouze v Praze. A tím to začalo, veřejná všeobecná nenávist k pražákům.
Kolik lidí dnes zemřelo ?, a kolik se jich narodilo ? Kolik dní zbývá do vyčerpání všech zásob ropy na Zemi ? Právě o tom jsou přesná analytická počítadla, která Vám dají opravdový pohled na svět a dění v něm. ...
Jak je možné, že se tunové auto dokáže rozjet do kopce bez toho, aniž by mělo nastartovaný motor ? Zdá se to nemožné a neuvěřitelné, ale právě takové gravitační anomálie jsou. A jsou i v české republice...
Mezinárodní Vesmírná Stanice (International Space Station) je společným projektem pěti kosmických agentur : NASA (U.S.A.) , Ruská kosmická agentura , Japonská kosmická agentura , Kanadská kosmická agentura a Evropská kosmická agentura. Stanice se zkládá z několika modulů, které jsou vzájemně propojeny, a celá stanice se pohybuje 350m od země na nízké orbitě, a za 92 minut oběhne celou zemi. První modul Zarja byl vynesen na oběžnou dráhu 20. listopadu 1998 . Od 2.listopadu 2000 je stanice stále obydlená.
Týmy vědců, firmy a vývojáři z celého světa by se v budoucnosti mohly sdružovat na jednom místě. V mezinárodních vodách u břehů Kalifornie by měla v budoucnu kotvit loď, která by sloužila, jako mezinárodní vědecké centrum, které by mělo tu výhodu, že by tamní pracovníci nemuseli rešit problémy s vízy, a pracovními povoleními. Tento nápad se inspiroval legendárním městem Silicon Valley, v kterém se nyní soustředí sídla největších firem z celého světa, jako například Facebook, Google nebo Apple.
Jeden z nejslavnějších myšlenkových experimentů na světě. Možná jste tento pojem již slyšeli, poznejte jeho význam a krásu. Navíc s názorným videem pro lepší pochopení.
V posledních měsících i dnech zaznamenávají české Youtube kanály výrazný přírůst odběrů a oblíbenosti u svých videí. Probereme si klady i zápory.
Trocha poezie, jen tak bezdůvodně. Psané opravdu jednoduchým rýmem.
poezie.jpg
V centru Mexiko City má vyrůst budova ze skla a oceli, která bude měřit 65 pater, ale kvůli zákonům v Mexiku nesmí žádná budova přesahovat výšku osmi pater, a tak jediná možnost, jak tento problém vyřešit bude jít pod povrch.
Tato dvojice se již několikrát střetla v soudních sporech, kde Apple zažaloval Samsung za to, že výrobky Samsungu, jako například mobilní telefon Galaxy S napodobuje jejich Iphone, nebo, že tablet Galaxy Tab vypadá stejně, jako Ipad.
Tento test koncipoval švýcarský psychiatr Hermann Rorschach. Test funguje na principu reakcí na neurčité obrazce. Sledují se reakce na jednotlivé obrazce, a podle toho se skládá profil osobnosti danného člověka.
V dnešní době významný nástroj, a v budoucnu jistě nezbytný pro přenos informací a odkazů. Jistě jste jich viděli desítky, a možná ani nevíte o co se jedná. čtěte dále pro další informace...
Geocaching je outdorová hra, která se hraje po celém světe. Je založená na hledání tzv. keší, což je malá krabička, která v sobě skrývá logbook, což je papír, na který napíšete jméno, pod kterým jste na stránce www.geocaching.com zaregistrovaní. Keš najdete podle souřadnic, které jsou také na této stránce.
V médiích se velmi často objevují články, které mluví o tom, jak tají ledovce, a jak se po celém světě vypařují jezera a moře.Co je na tom pravdy ? Lidstvo v minulosti prožilo již několik globálních oteplování, i ochlazování. V dnešní době, kdy je celá planeta přísně monitorována velmi přesnými měřiči teploty, tlaku nebo počasí, se může i malé vychýlení zdát katastrofické.
Věda, která se zabývá sny, se nazývá oneirologie. Každý se jednou za čas probudí s tím, že si pamatuje sen. Pravda je však taková, že se nám za noc zdá 8-10 snů, a proto o nich víme jen zřídka. Zajímavé je, že bylo prokázáno to, že nevidomým lidem se zdají sny. Některým lidem se zdají jen černobílé sny, také se nám stává to, že v nás sen zanechá určitou pocitovou stopu, a pak můžeme zažít dejavu, které je vlastně jen pozůstatek ze snu, který si nepamatujeme.
Navštivte jednu z nejkrásnějších výstav modelové železnice u nás, a to sice v Trmicích. Není sice největší, ani nejdražší, ale nabízí mnoho krásných přírodních i technických výjevů, a to ve všech velikostech zmenšení. Pro fanoušky velikostí TT, HO, N a dokonce i Z. Součástí expozice je neméně zajímavá výstava plastových modelů aut, letadel, lodí a dalších dopravních prostředků.
Neočekávané, překvapující, zdánlivě nelogické či protismyslné tvrzení odporující většinou samo sebou. Odpověď na paradox většinou popírá otázku, tudíž vlastní paradox.
Vytváříte rádi realistické modely staveb, aut, nebo letadel, anebo máte nešikovné ruce, a jen tak rádi přihlížíte zručným modelářům. Tak je tato modelářská akce přímo pro vás.
,,Lidé, kteří jsou natolik šílení, aby si mysleli že mohou změnit svět, to opravdu dokážou´´ Těmito slovy začíná jedna úžasná autobiografie jednoho ještě úžasnějšího muže.... Steva Jobse. Autorem je Walter Isaacson, který jí sepsal z asi čtyřiceti rozhovorů se samotným Stevem, a s nespočet dalšímy rozhovory s jeho rodinou, a spolupracovníky.
Jeden z revolučních vynálezů poslední doby, náramek power balance. Zlepší Vám stabilitu celého těla, a Vy dosáhnete nečekaných sportovních výkonů. Tolik zní reklama, ale co ve skutečnosti dokáže gumový pásek na ruku s nenápadným holografickým znakem ? Čtěte, a uvidíte.
Čtěte, a dozvíte se, proč jsou pro hledání civilizací mimo Zemi tak důležité výpravy na Mars a tamní hledání známek života. Pravděpodobnost, že jsme zde sami je opravdu minimální, a podívejte se proč.
00000.png
00000.png
00000.png
00000.png
00000.png
00000.png
00000.png
00000.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one