.....recenze...názory.....články....akce... Tyto internetove stranky se budou vylepsovatKonec světa ?

Konec světa ?
V médiích se velmi často objevují články, které mluví o tom, jak tají ledovce, a jak se po celém světě vypařují jezera a moře.Co je na tom pravdy ? Lidstvo v minulosti prožilo již několik globálních oteplování, i ochlazování. V dnešní době, kdy je celá planeta přísně monitorována velmi přesnými měřiči teploty, tlaku nebo počasí, se může i malé vychýlení zdát katastrofické.
pravý kalendář

pravý kalendář

Všichni lidé jsou samosřejmě ovlinění katastrofickými teoriemi a filmy. Když se podíváme například na slavný májský kalendář, podle kterého má být apokalypsa 21.12.2012 ,tak by tomuto názoru leckdo podlehl. Je známo, že májóvé měli velmi dobré znalosti vesmíru, a tento kalendář byl velmi přesně stanoven z pozorování hvězd. Odborníci, kteří ale tuto kulturu opravdu pečlivě zkoumají jsou ale toho názoru, že v tomto datu skutečně kalendář končí, to však konec světa neznamená. My máme také nástěnné kalendáře jen na jeden rok. Problém je v tom, že většina lidí konec světa chce vidět, a tak souhlasí. To, že 21.12.2012 bude konec světa se dá považovat za velmi rozšířený hoax. V Guatemale v jednom odkrytém máyském městě byl před nedávnou dobou nalezen dokonce ještě starší kalendář, který počítá i s rokem 2012.
WEB42da2b_profimedia_0125819039.jpg
A pro movité lidi, kteří se bojí konce světa postavil jeden developer v Kansasu podzemní apartmány, které mají přežít vše. Původně to byla raketová sila, která se původně mění na velmi luxusní obydlí. Zásoby jídla jsou samosřejmostí. Tento vertikální podzemní ,,tunel´´ má kruhový půdorys, a můžete si koupit buď celé patro za 2 miliony dolarů, nebo jen půl patra za 1 milion dolarů.
A ještě jedna zajímavost nakonec. Údajný máyský kalendář na obrázku níže není vůbec kalendář, ale ve skutečnosti to je Sluneční kámen, a pochází od Aztéků. Ale asi se hodil do filmu 2012, a pak se na něj chytli všechna média, a tak i celá populace.
Údajný Máyský kalendář
Údajný Máyský kalendář
bílé pozadí.png
bílé pozadí.png
bílé pozadí.png
bílé pozadí.png
30.03.2013 22:38:54
Vojtěch Smolík
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one