.....recenze...názory.....články....akce... Tyto internetove stranky se budou vylepsovatMezinárodní Vesmírná Stanice (ISS)

Mezinárodní Vesmírná Stanice (ISS)
Mezinárodní Vesmírná Stanice (International Space Station) je společným projektem pěti kosmických agentur : NASA (U.S.A.) , Ruská kosmická agentura , Japonská kosmická agentura , Kanadská kosmická agentura a Evropská kosmická agentura. Stanice se zkládá z několika modulů, které jsou vzájemně propojeny, a celá stanice se pohybuje 350m od země na nízké orbitě, a za 92 minut oběhne celou zemi. První modul Zarja byl vynesen na oběžnou dráhu 20. listopadu 1998 . Od 2.listopadu 2000 je stanice stále obydlená.
ISSFinalConfigEnd2006.jpg
Nyní je zde šestičlená posádka expedice 31, která se pravidelně obměnuje, protože vlivem nulové gravitace dochází ke chřadnutí kostí, a svalové hmoty. Kosmonauti musí každý den věnovat hodně času posilováním na běžícím páse s popruhy, které je přitahují k zemi a simulují gravitaci. Pro kosmonauty je taky velmi těžká hygiena, která se provádí pomocí navlhčených kapesníků, protože kdyby zde měli sprchu, tak by voda volně poletovala v prostoru, a byla by k ničemu.
Schéma stanice
Schéma stanice
Kanadské robotické rameno
Kanadské robotické rameno
původní 2 moduly
původní 2 moduly
ISS
ISS
bílé pozadí.png
bílé pozadí.png
bílé pozadí.png
bílé pozadí.png
PageRank Checker
30.03.2013 23:09:40
Vojtěch Smolík
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one