.....recenze...názory.....články....akce... Tyto internetove stranky se budou vylepsovatRozmach českého Youtube

Sledovanost a Minecraft
Na českém Youtube je mnoho autorů, kteří si dělají svá vlastní videa, ale je tam ještě více diváků, kteří je podrobují svým nárokům a hodnocením. Jak se stát úspěšným se může zdát těžké, avšak je to velmi prosté. Na rozdíl od blogu či internetových stránek, kde potřebujete nalákat lidi, tak na youtube už lidi jsou. Ale hlavní, co musíte udělat je mít nápad, a ten dát dohromady tak, aby pojmul co největší cílovou skupinu. Jedním z nejoblíbenějších témat videí jsou PC hry, takovýmto videím se říká LETS PLAY (LP) , volně přeloženo jako pojď hrát. Jde v zásadě o to, že si zapnete třeba program FRAPS (od toho výraz frapsování), a ten Vám natáčí Vaši aktuální plochu počítače. Teď už stačí jen zapnout si nějakou hru, zapojit mikrofon, a hrát se svým komentářem. Má to hodně výhod, a hlavní je zejména to, že když to někdo umí, tak se jen vžije do hry, a ta režíruje chod i zábavu celého videa. Důležitý element je výběr hry, protože natáčet dneska Lets play z GTA Vice City je dost mimo, a tak si raději vyberte MMORPG hru (Nostale, WOW), nebo klasický Minecraft (MC).

Výhoda Minecraftu tkví v tom, že má masy příznivců, a herní společnost se v podstatě dělí na dvě části : má rád Minecraft, a nemá rád Minecraft . Minecraft sice nemá epický příběh, a v grafice ho předběhne i GTA SA, ale hra po Vás nic nechce, pouze Vám nabídne kostičkový svět, a nabídne cíl zabít draka v Endu, ale to není povinností. prostě Minecraft je hra pro kreativní lidi, a ti co dokážou jen a pouze střílet okolo sebe a proti všem, tak ti nikdy nepoznají kouzlo kostiček v Minecraftu.

Na výše postaveném Minecraftu postavil svou kariéru třeba MINECRAFÁK, nebo HOUSE (z kanálu Minecraftboxcz). Oni dosáhli takového úspěchu desetitisíců odběrů i like, jedině tím, že tady prostě byli s tímto konceptem první, a šli po vzoru zahraničních autorů. Dnes je ale prosazení v tomto světě Lets Play videí velmi těžké, protože to dělá každý druhý autor. V posledních dnech se ale na 1. místo československého Youtube dostal GOGO (GOGOMANTV) , a právě proto, že má nejširší záběr diváků co to jde. Točí spousty her, i za cenu toho, že udělá z jedné hry jedno video, Natáčí taky vlogy (videolog - video, které pojednává a komentuje současné události),a GOGO byl také první , který točil videa tím způsobem, že se postavil před zelené plátno, a poté video rozklíčoval (místo zelené barvy je na videu libovolné pozadí).
youtube-to-cut-funding-for-most-original-premium-channels-8bb4ae8a43.jpg
Negativní dopad
I úspěchy výše zmíněných autorů mají jistý negativní dopad, a to sice narůstající počet haterů.
Hater- člověk, který okamžitě dává videu dislike, a v komentářích pomlouvá a nadává autorovi videa. hate-nenávidět

Jeden příklad: Dívám se na videa GOGA, který neustále děkuje za množství like, co dostal u minulého videa, řiká jak se mu daří, a že jsme úžasný, když se na jeho videa díváme. Závidím mu, a tak siřeknu: když to dokáže on, tak já taky, stoupnu si před kameru, za sebe natáhnu zelený pozadí, a začnu bezmyšlenkovitě mluvit o sobě a o tom jak chci změnit svět. Pak to nějak sestříhám aby to bylo vtipný, dam tam sexy moderní techno hudbu, a uploadnu na youtube. Čekám.... čekám .... stále čekám... a furt nic. Uplyne den, týden, měsíc, rok, a ono pořád nic, furt se na videopodívala jen moje máma a nejlepší kamarád, přesto že se svým videem spamuji komenty u videí. Pak se naštvu, smažu svůj kanál, a začnu pomlouvat a hatovat videa těch, kteří uspěli. a stanu se HATEREM.
Ale proč ne ?
Nicméně to není zákaz zakládat si svůj kanál, právě naopak. Když chcete začít točit, tak točte. Jediné, co nedělejte je to, abyste přestali točit jen kvůli tomu, že vám někdo vyhatoval všechna videa, takový lidi tady prostě jsou, a budou.
00000.png
00000.png
31.03.2013 14:17:41
Vojtěch Smolík
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one